Gençler’de Cumhuriyet coşkusu

Başkentin Cumhuriyetle yaşıt kulübü Gençlerbirliği tribünlerinde Cumhuriyet coşkusu yaşandı. Gençlerbirliği, Trendyol 1. Lig’in 9. hafta maçında sahasında İzmir temsilcisi Altay’ı konuk etti. Eryaman Stadyumu’nda oynanan mücadelede başkent ekibi sahadan 3-0 galip ayrılarak üç puanın sahibi oldu.  Futbolcular sahaya  ‘Gazze’de Yapılan Zulmü Kınıyoruz’ yazılı pankartla çıktılar. Karşılaşma Gazze’de katledilenler için saygı duruşu ile başladı.  Gençlerbirliği’nin gollerini 12. dakikada Rahman Buğra Çağıran, 85. dakikada Sambou Yatabare ve 90+4’te Mustapha Yatabare kaydetti. Başkentin kırmızı- karası bu galibiyetle puanını 17’ye çıkararak 5. sıraya yerleşti. Altay ise 5 puanda kaldı.
Gençlerbirliği taraftarları ellerinde bayraklarla 10. Yıl Marşı eşliğinde Cumhuriyetimizin 100. Yıl coşkusunu Eryaman Stadyumu’na taşıdılar. 100. yıl coşkusunun yaşandığı maçta ayrıca kadınlar futbol ligine katıldığı ilk sezonda 2. Lig’e yükselme başarısı gösteren Gençlerbirliği Kadın Futbol takımı da bütün tribünleri dolaşarak taraftarları selamladı. Gençlerbirlikli taraftarlar da Kadın Futbol Takımı oyuncularına çiçekler vererek  başarılarını kutladılar. Attığı üç golle üç puanı kazanan Gençlerbirliği galibiyet sevincini taraftarlarıyla paylaştı.
SİNAN KALOĞLU: İYİ BİR MÜCADELE VE NET BİR SKORLA GALİP GELDİKGençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu maç sonunda yapılan basın toplantısında konuşmasına İsrail’i kınayarak başladı. “Vahşetin bir an önce son bulmasını istiyorum” diyen Kaloğlu, Dünya Basın Günü dolayısıyla bütün basın emekçilerinin günün kutladı.
İyi bir mücadele ve net bir skorla galip geldiklerini belirten Kaloğlu, “Maçın kolay olmayacağını biliyorduk. Çünkü Altay bildiğim bir takım. Direnç gösteren, mücadele dene, koşan bir takım. Geçen sezon ben Altay’ın hocasıydım. Güzel işler yaptık. Play –off sınırına kadar geldik. Oyüzden oyuncularıma çok dikkatli olması konusunda  uyarılar yaptım. Ona göre stratejik çalışmalar yaptık. Maçın içinde de golü erken bulduk. Aslında ikinci golü bulacağımız pozisyonlar da oldu. Orada bulabilseydik maç daha erken de kopabilirdi. Ama sonradan oyuna giren arkadaşlarımızın katkısıyla güzel iyi bir mücadeleyle, net bir skorla galip geldik. Tabi bir tarafım mutlu bir tarafım da üzüntülü. Çünkü Altay’da Sinan Kaloğlu oldum ben. Özellikle Altay’ın içinde bulunduğu durum çok üzücü. Altaylı futbolcu kardeşlerimi de tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Çok karakterli bir gruba sahipler. Hepsi pırlanta gibi insan. Yüreklerini, karakterlerini sahaya koyuyorlar. Ama yalnızlar. Geçen sene de biz de yalnız kalmıştık. Onlara bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. İnşallah iyi sonuçlar alırlar. Biz hafta hafta ilerliyoruz. Biz her maçı kazanmak için çıkıyoruz. Rakibin kim olduğunun bir önemi yok. Kazanmaya devam etmeye de çalışacağız. Bütün oyuncularımla gurur duyuyorum. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.
‘ANKARA’NIN BİZE BİRAZ DAHA DESTEK OLMASINI İSTİYORUZ’Gençlerbirliklilerin sevgisini derinden hissettiklerinin altını çizen Kaloğlu, Ankaralılara daha fazla destek olmaları çağrısında bulunarak, “Taraftarlarımız bizi hiç yalnız bırakmıyorlar. Onlara buradan ayrıca çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten onların enerjisini, sevgisini derinden hissediyoruz. Ankara’nın bize biraz daha destek olmasını istiyoruz. Tribünlerin daha dolu olmasını istiyoruz. Çünkü çok daha büyük bütçeli takımlara karşı mücadele ediyoruz. İyi skorlar alıyoruz. İyi oyunlar oynuyoruz. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.
‘YUKARILARA DOĞRU TIRMANMAK İSTİYORUZ’Altay Teknik Sorumlusu Mustafa Ati Göksu ise puana ihtiyaçları olduğunu ve daha çok çalışıp yukarılara doğru tırmanmak istediklerini ifade ederek,
“İki köklü takımın müsabakasıydı. Biz iyi hazırlanmıştık. Çok erken gol yedik. 10. dakikada gol yiyince düzen bozuldu. Bundan sonra daha çok çalışmamız lazım. Puan cetveli çok enteresan. Galip gelseniz üç basamak üsttesiniz. Gelemezseniz yerinizde kalıyorsunuz. İnşallah bundan sonra bazı oyuncularımızın da bu işin artık bilincinde olması lazım. Oyuncularımızın bundan sonra daha çok çalışacaklarını düşünmeleri lazım.  Bundan sonra hep puan almak lazım. Puan alamazsanız yerinizde kalıyorsunuz. Daha çok çalışıp yukarılara doğru tırmanmak istiyoruz” diye konuştu.