Kadınlar sahada daha güçlü

Kadınlar hayatın her alanında yaşamın öznesi olarak yer aldıkça hayat daha da yaşanılır hale geliyor. Sporun birleştirici gücü ise kadınları din, dil, ırk, renk ayrımı gözetmeksizin aynı sahada oyun oynama mutluluğunu yaşatıyor.
Ankara Barosu Kadın Futbol Takımı ile Oasis İnternational School  (Oasis International School Özel Bağımsız Uluslararası Okulu) Kadın Futbol Takımı dostluk maçında bir araya geldi. Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı Bahadır Bulut’un organizasyonu ile bir araya gelen takımlar oynadıkları dostluk maçı ile toplumsal cinsiyet eşitsizliğine, kadına şiddete karşı birlikte el ele, omuz omuza  daha güzel bir yaşanılabilir bir dünya için futbol oynadılar. Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı Bahadır Bulut’un hakemliğini yaptığı dostluk maçı 3-3 berabere tamamlanırken oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu.
Ankara Barosu Kadın Futbol Takımı’nın gollerini Buse Kurnaz(2) ve Aygül Koç  atarken, Oasis İnternational School Kadın Futbol Takımı’nın gollerini ise Lebo Tlodi, Luey Wentz ve Spfia Barcelova kaydetti.
JULIE WENTZ: ANKARA BAROSU KADIN FUTBOL TAKIMINA TEŞEKKÜR EDİYORUZOasis International School Özel Bağımsız Uluslararası Okulu Kadın Futbol Takımı Antrenörü Julie Wentz, dostluk maçı ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada,
“Oasis uluslararası bir okul. Her ülkeden çocuk geliyor okulumuza. Her sene bir kadın futbol takımı kuruyoruz. Genellikle diğer uluslararası okullarla ve Bilkent Üniversitesi takımı ile maç yapıyoruz.  Daha fazla ve farklı takımlarla maç yapmak istedik. Bahadır Bulut hocamız da bu maçı organize etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.  Çok güzel bir maç oldu. Ankara Barosu Kadın Futbol Takımına da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
KAPTAN DERYA: HER PROJEDE KADIN VARLIĞINI GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUZAnkara Barosu Kadın Futbol Takımı Kaptanı Derya Çağlıyan ise her projede kadınların varlığını göstermeye gayret ettiklerinin altını çizerek,
“Adalet bizim temel ilkemiz. Yaptığımız projelerin en temelinde kadınların varlığını göstermeye gayret ediyoruz. Kadın elinin değdiği her noktanın daha güzel yerlere evrildiğini görüyoruz . Dil, din, ırk farketmeden kadınların gücü her yerde her alanda kendini göstermekte. Bu anlamda uluslararası kadın futbol takımı ile yaptığımız bu maçımız bizim için ayrı önem arz etmiştir. Takımımıza ve misafir takımımıza teşekkür ederiz. Bu anlamlı maç hepimiz için önemliydi” ifadelerini kullandı.