“Ücret Konağı” mahallenin yeni cazibe merkezi

Sincan Belediyesi ilçeye yeni ve kalıcı eserler kazandırmaya devam ediyor. Merkez yanında kırsal mahallelere yaptığı yatırımlarla da takdir toplayan belediye, Ücret Mahallesi’ni konağına kavuşturdu. Mahallenin yeni cazibe merkezi olan konakta her türlü toplantılar yapılabilecek, bölge sakinleri birlik ve beraberlik içerisinde kültürlerini yaşayıp sosyalleşme imkanı bulacak.
Sincan Belediyesi gelenek-görenekleri yaşatmak, birlik beraberlik ve dayanışma kültürünü devam ettirmek amacıyla kırsal mahalleleri konaklarla buluşturuyor. Yenikayı, Yenipeçenek, Polatlar Mahallesi’nin ardından Ücret Mahallesi Konağı da törenle hizmete açıldı
7’den 70’e herkese hizmet veren konaklar; düğün, taziye, asker uğurlaması, toplu yemek davetleri gibi buluşmalarda vatandaşları bir araya getiriyor. İçerisinde çay ocağı, toplantı salonu, sedirli oda gibi bölümlerin bulunduğu konak, Ücret Mahallesi’nin yeni cazibe merkezi oldu.
Estetik duruşu, tarihi konak izlenimi veren görüntüsü, özenle dizayn edilen iç dekorasyonu ile Ücret Mahallesi sakinleri, konağa tam not verdi. Açılışa özellikle kadınların ilgisi yoğun oldu. Kadınlar, “Köy konağımız oldu çok mutluyuz, Allah Başkanımızdan razı olsun.” diyerek Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkür etti.
Açılışta konuşan Başkan Ercan, “Ücret Mahallemizin güzelliğine güzellik kattı. Nice anlamlı buluşmalara ev sahipliği yapacak bu konağımız. İçi çocuklarımızla, gençlerimizle dolsun. Kadınların eli de hep konağın üzerinde olsun, bu konak sizin hanımlar. Konaklar bir araya gelme, muhabbet; dayanışma ruhunun yükselmesi açısından çok önemli. Bu köyden olup şehir dışında yaşayanlar da konağı yalnız bırakmasınlar. Allah ağız tadıyla, huzurla kullanmayı nasip etsin. Hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.