Yenimahalle Belediyespor yerli oyuncularla gülüyor

Hentbol Kadınlar Süper Lig’inde ilk devre sona erdi. Başkent Ankara’mızın Süper Lig’deki tek temsilcisi Yenimahalle Belediyespor, ilk devreyi 4.sırada tamamladı.
Sezonun ilk yarısında oynanan birçok maçı seyrettim. Aksaray Belediyesi ve Üsküdar Belediyesi karşılaşmalarını ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde izleme imkanı buldum. Tamamı yerli oyunculardan oluşan bir takım Yenimahalle Belediyespor. Yabancı oyuncuları bulunmuyor.
Sezonun ilk yarısında takımı genel hatlarıyla beğendim. Üretken ve mücadeleci bir performans ortaya koydular. Gördüğüm tek sıkıntı, maçların çeşitli bölümlerinde   ortaya çıkan performans değişkenliğidir. Örnek vermek gerekirse… Geçtiğimiz hafta Üsküdar Belediyesi ile oynanan 10.hafta maçında, ilk yarıda muazzam bir performans ortaya koymalarına karşın, ikinci yarıda  biraz durgunlaştılar. Bu durgunluğa rağmen, karşılaşmadan 39-37’lik skorla galip ayrılmayı başardılar. Maalesef her spor dalında maç içinde böyle performans değişkenliği olabiliyor.  Sezon içinde diğer       maçlarda da böyle inişli-çıkışlı süreçler     olacaktır mutlaka.
Altın Kanatlı Melekler’ in bu sezonki kadrolarını değerlendirecek olursak…
Başantrenör Serdar Eler, yardımcı antrenör Harun Gökçimen, menajer Esra Gündar ve fizyoterapist Adnan Ekmekçi’den oluşan teknik ekip görevine devam ediyor. Takımı en iyi noktalara taşımak için canla başla çalışıyorlar.  Oyuncularıyla yakından ilgileniyorlar. Böyle bir teknik heyete sahip olmak takım açısından büyük bir şans.
Kaleci rotasyonunda Selen Akalın, İlayda Çıtak ve Ece Erol bulunuyor. Selen Akalın, maçların belirli bölümlerinde yaptığı kritik kurtarışlarla dikkat çekiyor. İlayda ve Ece de süre aldıkları dakikalarda gerekli performansı gösteriyorlar.
Mevcut kadronun en zengin bölgelerinden biri “orta oyun kurucu” pozisyonu…  Orta oyun kurucu rotasyonunu Betül Karaarslan, Gülcan Tügel ve Açelya Kaya oluşturuyor. Üçü de birbirinden değerli isimler. Serdar hoca, Gülcan Tügel’i  zaman zaman değişik pozisyonlarda da değerlendirebiliyor. Açelya Kaya da gelecek vadeden, genç bir oyuncu. İlerleyen yıllarda mutlaka adından söz ettirecektir.
“Sol oyun kurucu” pozisyonunda Sevgi Kalyoncuoğlu forma giyiyor. Takımın skor yükünü üstlenen oyunculardan bir tanesi. Hangi noktadan olursa olsun, rakip kaleye etkili ve sert şutlar atabiliyor. Müthiş bir şut yeteneği var.
Sol kanat rotasyonunda Sena Nur Çelik, İlayda Dikbaş ve Hatice Karataş, sağ kanat rotasyonunda ise Dila Çepni, Elif Yaren Uzun ve Olgun Hayat Taşkale forma giyiyor. Sena Nur Çelik ve Dila Çepni’yi çok beğeniyorum. İki oyuncu da, genç yaşlarına rağmen bitiricilik yönü çok iyi olan isimler.
Pivot rotasyonunda ise Hatice Özdemir, Demet Sonkaya ve Fulya Naime Bozyurt bulunuyor. Hatice Özdemir, güçlü fiziği ile dikkat çekiyor. Demet Sonkaya da parkede kaldığı süre içerisinde elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyor.
Sezonun ikinci yarısında Yenimahalle Belediyespor ile ilgili öngörüm, puan cetvelinde altında bulunan takımlara karşı fazla zorlanmayacakları yönünde. Aradaki kalite farkı çok fazla.
Puan kaybedilirse, puan cetvelinin ilk üç sırasında bulunan Konyaaltı Belediyesi, Kastamonu Belediyesi ve Armada Praxis Yalıkavak’a kaybedilir diye düşünüyorum. Üst sıralardaki takımlardan alınacak her artı Puan takımı daha üst sıralara taşıyacaktır. İkinci devre maçlarında Yenimahalle Belediyespor’a başarılar diliyorum.