Yenimahalle Susuz Mahallesi’ne iki açılış birden

İlçe genelinde her mahalleye ihtiyaçları ölçüsünde hizmet götüren Yenimahalle Belediyesi Susuz Mahallesi’nde park ve 43’üncü aile sağlığı merkezini törenle hizmete açtı.
Yenimahalle Belediyesi Kent Orkestrasının gerçekleştirdiği konserle başlayan açılış törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.
Benim gönlümde sevgi ve kardeşlik varSusuz sakinlerine açılış öncesinde seslenen Başkan Yaşar, “Benim dünya görüşüm kardeşlik ve barıştan yanadır. Bu ülkenin birliğini, beraberliğini her şeyden daha fazla önemsiyorum. Benim gönlümde sevgi, barış, kardeşlik var. Yenimahalle’de her mahalleye eşit hizmet anlayışıyla çalışıyoruz. Bu anlayışla 2009 yılından bugüne yönettiğimiz Yenimahalle, gelişmişlikte 180’inci sıralardan bugün 5’inci sıraya yükseldi. Bu hepimizin eseridir. Halkın vergisini halka fayda sağlayan projelerle yine vatandaşa hizmet olarak yansıttık ve bugünlere gelmeyi başardık. Yenimahalle’yi çağdaş ve aydınlık yarınlara taşımak için durmaksızın çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.
Belören’in parselasyonu yapılacakMahalle sakinlerine bölgeye yapılacak yeni hizmetlerin müjdesini de veren Yaşar, “Susuz Mahallesi’ni Çayyolu bölgesi bizden ayrıldıktan sonra ikinci bir Batıkent olarak görüyorum. Yakın zamanda Belören bölgesinin parselasyon çalışması yapılacak ve Susuz’un bu bölgesi süratle imara açılacak. Eski planlara göre daha çok kamusal alan ve yeşil alanı içerisinde barındıracak. Yapılacak bu planlamalarla bu bölgemiz çok büyük değer kazanacak. Bunun yanında Memlik, İvedik ve Yuva bölgesine kazandırdığımız Yenimahalle Evlerini Susuz Mahallesine de yapacağız”
Bölge için büyük bir ihtiyaçtı
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a mahalleye yapılan katkılardan dolayı teşekkürlerini sunan Susuz Mahallesi Muhtarı Ahmet Sinan Kahya da “Aile Sağlığı Merkezi ve park bölgemiz için büyük bir ihtiyaçtı. Mahalle sakinlerinin isteklerine kayıtsız kalmayarak her zaman destek veren Fethi Başkan’a teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.