Ankara Büyükşehir’den madalya yağmuru

Türkiye Kick Boks Federasyonun 2024 yılı faaliyet programında yer alan ve 14-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen 9.Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası ve 1.Uluslararası Akdeniz Kick Boks Şampiyonasında Ankara Büyükşehir Belediyesi sporcuları büyük bir başarı elde ederek toplamda 42 madalya kazandı.
9.Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası müsabakalarında Ankara Büyükşehir sporcuları; 5 altın, 7 gümüş ve 6 bronz madalya kazanırken takım müsabakalarında ise kadın takımı altın, erkek takımı ise bronz madalya kazandı. Ayrıca Grand müsabakalarında başkentli sporcular 1 gümüş, 1 bronz olmak üzere genel toplamda 22 madalya kazandı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları 1. Uluslararası Akdeniz Kick Boks Şampiyonasında ise 10 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı. Takım müsabakalarında ise kadın takımı altın, erkek takımı ise gümüş madalya olmak üzere genel toplamda 20 madalya kazandı.
Aynı tarihlerde ve aynı yerde yapılan iki ayrı uluslararası şampiyonada toplam 42 madalya kazanan Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, amatör spora ve sporcuya verdiği desteklerin meyvelerini toplamaya başladı.
BAŞKAN TOPTAŞ’TAN TEBRİKAnkara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevdet Toptaş, uluslararası şampiyonalarda madalya kazanarak derece elde eden sporcuları ve onları müsabakalara hazırlayan antrenörleri tebrik etti. Ayrıca maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Onursal Başkan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a da teşekkürlerini sundu.