Ankaragücü galibiyeti koruyamadı

Başkentin Süper Lig temsilcisi  MKE Ankaragücü, Trendyol Süper Lig’in 18. Hafta maçında  Siltaş Yapı Pendikspor ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Pendik Stadı’nda oynanan mücadele karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi. MKE Ankaragücü’nün golünü 18. Dakikada  Efkan Bekiroğlu atarken Pendikspor 78. dakikada  Alpaslan Öztürk ile skorda eşitliği sağladı.  Karşılaşma 1-1 berabere sona erdi. Bu sonuçla MKE Ankaragücü puanını 20’ye çıkarırken,  Pendikspor  ise puanını 14 yaptı.
EMRE BELÖZOĞLU: TOPLAYABİLDİĞİMİZ PUANLARI TOPLAYACAĞIZKarşılaşma sonunda yapılan basın toplantısında maçı değerlendiren Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu,  kazanmaları gereken maçlarda berabere kaldıklarına dikkat çekerek,
“Geldiğimiz günden bugüne son 2 maçımız hariç memnun olduğumuz bir performans var. Takımda özgüvensiz bir görüntü var. Bunu söylerken zorlanıyorum ama ne yazık ki bu yaşanılan olaylar son 2 hafta karşımıza çıkan oyun takımı etkilemiş gibi görünüyor. Bu kadar pas hataları? Önünde rakip bile yokken yapılan çok basit hatalar başka açıklamasını görmüyorum. Son 2 maç için üzgünüm. Kazanmamız gereken maçlarda berabere kaldık.  İki haftadır son 45 dakikalardan memnun değilim. Çok sıkıntılı geçiyor. Oyuncu değişiklikleri sonrası takım geriye doğru gidiyor. Bunu düzeltmemiz gerekiyor. Planlarımız var oyunculara sunuyoruz, rakibe göre planlar yapıyoruz. 1-0 önde girmişiz, topa sahip olma planlarımız baskı planımız var ve bu planlar varken oyuncularda çıkan görüntüden memnun olduğumuzu söyleyemem. Önümüzde 4 günlük bir ara olacak. Sonra 2 maçımız var. Devreye kadar böyle devam edeceğiz. Toplayabildiğimiz puanları toplayacağız” ifadelerini kullandı.