Bekir Ödemiş’in, “Zamana Atılan İmza” kitabı çıktı 

Ankara Gölbaşı’nda 10 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı, Ürgüp’te 2 dönem Belediye Başkanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 5 yıl Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı yapan Bekir Ödemiş, kitabında; Ürgüp’ü, bir dünya kentine nasıl dönüştürdüğünü, Ürgüp’ü, Türkiye’nin ve dünyanın doğa, tarih, kültür ve inanç turizminin merkezi haline gelişinin hikayesini akıcı bir şekilde anlatıyor. 
Bekir Ödemiş, kitabında şunlara yer verdi: 
Ürgüp Belediye Başkanı seçildiğimde, önceki dönem borçlar nedeniyle belediyeye haciz gelmiş. Nejat Uygur tiyatrosunu getirdik. Siyah arka plan üstüne Nejat Uygur Usta’nın devrik şapkalı bir fotoğrafı, yarı bağlanmış papyon ve düğmeleri açık bir gömlek… Altında da tamamı büyük harflerle işlenmiş “Borcum Borç Ama Nah Alırsınız” yazısı… Afişi Belediyenin girişine astık. Nejat Baba’yla başlattığımız kültür sanat etkinliklerimiz, ilerleyen süreçte yine büyük sanatçılarımız, Genco Erkallar, Mehmet Ali Erbiller, Uğur Yüceller, Altan Erkekliler eşliğinde devam etti.  
ASMALI KONAK Ürgüp’te çekilen ve başrollerini Selda Alkor, Özcan Deniz, Nurgül Yeşilçay, İpek Tuzcuoğlu, Abdullah Oğuz’un oynadığı Asmalı Konak dizisi turizm patlattı. Bu sayede, Ürgüp’te iğne atsanız yere düşmüyordu. Restoranlar, oteller doldu. Otobüsler dolusu insanla turlar düzenleniyordu. Asmalı Konak sayesinde hem Ürgüp’ün hem Kapadokya’nın Türk halkı tarafından tanınmasını sağlamıştık. 
KARİKATÜR YARIŞMASI Semih Balcıoğlu öncülüğünde, Kapadokya Karikatür Yarışmamız 2001-2007 yılları arasında tam altı kez düzenlendi. Atilla İlhan, Doğan Hızlan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç ve Genel Sekreteri Turgay Olcayto gibi isimler, jüri üyemiz ve jüri başkanız olmuşlardı. 
Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in kardeşi ve eşini Ürgüp’e davet edip ağırladık. Başbakanın Kardeşi Kanalizasyon İşçisi”ydi. Rögar kapağından çıkardığı baretle poz veren, kirli sakallı, zayıf adam dönemin en güçlü dünya liderlerinden olan Gerhard Schröder’in kardeşiydi. Alman gazetelerinde haber olması Ürgüp’ün tanıtımına yardımcı oldu.   
DAUM ÜRGÜPTE Beşiktaş Teknik Direktörü Daum ve eşi, Ürgüp’te bizimle üç gün kaldı. Onları epey gezdirip ağırladık. Türk gecelerine gittik. Eşine kına gecesi yapıldı. Daum’un Kapadokya ziyareti, spor gazetelerinde, Peri Bacalı, uçan balonlu fotoğraflarla haber yapıldı. Ürgüp ve bölgemiz için inanılmaz bir reklamdı ve sonra Beşiktaş, Kapadokya’da kamp yaptı. 
EDİP AKBAYRAM Edip Akbayram, Kapadokya’nın güzelliğine kapılıp Avanos’ta bir ev almış, hemşerimiz olmuştu. Çok değerli eşi Ayten Hanım da rahmetli seramikçi Erdoğan Usta’dan seramik dersleri almış ve harika eserler ortaya koymuştu. Her sene de Art Ankara’da açtığı sergiler görülmeye değer güzelliktelerdi.  
Musa Eroğlu, Neşet Ertaş, Sezen Aksu, Mustafa Sandal, Kubat, Yavuz Bingöl, Soner Arıca da Ürgüp’te konser verip bizim için fedakarlıklar yapan sanatçılarımızdı. 
Ürgüp Kongre Merkezi’ndeki Cem Karaca konseri sırasında iki genç, elleri birbirlerinin sırtında olmak üzere biri zafer, diğeri bozkurt işareti yaparak kendisini dinliyorlardı. Polisler bile hatıra fotoğrafı çektirmek için birbirleriyle mücadele ediyorlardı. Beni duygulandıran esas kısım da bunlar olmuştu. Yıllarca Türkiye’den uzakta yaşamak zorunda bırakılan, Almanya’da kaçak olan sanatçımız, şimdi polislerle kol kola fotoğraflar veriyordu.