Enver Aysever “Radikal Tahammülsüz” oyunuyla hat-trick yapmaya hazırlanıyor

Kabare geleneğiyle müzikalin iç içe geçtiği hiciv zengini “Radikal Tahammülsüz”, izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Ferhan Şensoy’un anısına Enver Aysever ve Haluk Polat’ın birlikte kurguladığı şakalı ve danslı sahne gösterisi “Radikal Tahammülsüz”, hem güldürüyor hem ağlatıyor, bolca düşündürüyor, zihinlere ve yüreklere dokunuyor. Tiyatrocu kimliğini “Modern Meddah” olarak tanımlayan Enver Aysever, her oyuna geçmişten ve bugünden yeni bölümler ekleyerek metni sürekli tazeliyor.
Oyuncu kadrosunda Alev Şengül, Didem Çimen, Elvan Torun, Esra Kaptan, Güneş Yüzak, Nurevşan Kırçiçek, Özgür Akbaba, Tarkan Koç’un yer aldığı, dans ve koreografisini Sibel Sürel’in hazırladığı, çekimlerini Sevra Baklacı’nın yaptığı, görsel tasarımlarını İrem Şanlı’nın hazırladığı, yapımcılığını ise Merve Bahtiyar’ın üstlendiği “Radikal Tahammülsüz” oyunun 15 Mart’ta Mall Of İstanbul Biletinial MOİ Sahne, 21 Mart’ta Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi ve 22 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek performanslarının biletleri Türkiye’nin lider online etkinlik biletleme platformu Biletinial’da satışa çıktı.
BİR MEDDAH GİBİ TÜRKİYE’NİN TOPLUMSAL YAŞAMANI HİCVEDİYOR“Radikal Tahammülsüz”, 80’lerden günümüze Türkiye’nin toplumsal yaşamını hicveden, bellek tazeleyen, özgün şarkılarını yüksek sesle söyleyen, kabare/meddah kültürünü iç içe geçiren, renkli, lafı kahkahası bol bir gösteri niteliğinde. İzleyicisini zaman tünelinden geçiren oyun kapsamında cesaretini izleyicisinden alan Tahammülsüzler Korosu ise, sazlı, sözlü, şenlikli bambaşka bir dünya kuruyor.
Yalanlara tahammülsüz gösteri, hiçbir dönem değişmeyen gerçekleri dile getiriyor. Kendisini çağdaş bir “meddah” olarak konumlayan gazeteci yazar ve oyuncu Enver Aysever, kaleme aldığı “Radikal Tahammülsüz” oyunu için “Bu bir çağrı… Kendini yalnız zannedenler izlesin lütfen, sanırım hemen bize katılmak isteyeceksiniz… Şarkılı, danslı, şakalı, kahkahalı, boyun eğmeyen bir gösteri. Aynı zamanda neden “Radikal Tahammülsüz” olduğuma da ışık tutuyor” diyor.