Vali Şahin genç yazar adaylarını ziyaret etti

Ankara Valisi Vasip Şahin; Ankara Valiliği, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ve Türkiye Yazarlar Birliği iş birliği ile başlatılan Bilge Yazarlar Projesinin 3.Dönem devam eden yazar adayı öğrencileri ziyaret etti.
3 yıldır devam eden Bilge Yazarlar Projesi’nin ilk ders açılışı, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Tarihi Salon’da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’ın katılımı ile yapıldı.
Vali Şahin, ASBÜ’de devam eden eğitimlerde yazarlık dersleri alan Tohum ve Filiz gruplarındaki öğrencileri ziyaret etti, öğretmenlerle bir araya geldi.
Yazar adayları ile bir süre sohbet eden Şahin, edebiyat ve fikir dünyamız adına ilk iki yıl oldukça başarılı bir şekilde tamamlanan projenin üçüncü yılında da edebiyat konusunda yetenekli, yazar olmaya istekli öğrencilerin büyük bir heves ve kararlılıkla derslere katıldıklarını, bundan da büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi.
Ziyarette Vali Şahin’e eşlik eden Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, ASBÜ ve TYB’de devam eğitimler hakkında bilgi verdi.
Roman, hikâye, şiir ve deneme alanlarında eserler veren günümüzün nitelikli, deneyimli yazar ve şairlerini yazar adayları ile bir araya getirdiklerini belirten Arıcan, yazar olmak sabır gerektiren meşakkatli bir iş olduğunu öğrencilerin de bunu bildiklerini söyledi.
Arıcan, edebiyata yeni isimler kazandırmak, gençlerin yazma yeteneklerini ortaya çıkarmak, geliştirmek; okumaya ve yazmaya teşvik etmek, dil bilgisi ve yazım kurallarını etkin bir şekilde öğrenmelerini sağlamak amacıyla 3. döneme de devam eden yazar adayı Fidan Grubunun, TYB’de devam eden kültür, sanat ve edebiyat söyleşilerine  de katıldıklarını ifade etti.