Kararlar değil oynanan futbol konuşulmalı

Keçiörengücü iki kez öne geçtiği karşılaşmada güçlü rakibi Kocaelispor karşısında üstünlüğü koruyamadı ve mücadele 2-2 berabere bitti. Keçiörengücü Trendyol 1. Lig’in 24. hafta maçında sahasında ligin iddialı takımlarından Kocaelispor’u konuk etti. Aktepe Stadyumu’nda oynanan mücadelede Keçiörengücü golü erken buldu ve 8. dakikada Traore’nin golü ile 1-0 öne geçti. Kocaelispor 22. dakikada Yusuf’un attığı golle 1-1’lik eşitliği sağladı. Mücadelenin ilk yarısı 1-1 berabere tamamlandı. Başkentin mor- beyazlı ekibi Dembele’nin 76. dakikada attığı golle skoru 2-0 yaptı ve bir kez daha öne geçti. Karşılaşmada uzatma süreleri oynanırken Kocaelispor 90+2.dakikada Barış Alıcı’nın golü ile ikinci kez eşitliği sağladı ve karşılaşma 2-2 berabere tamamlandı. Bu sonuçla Keçiörengücü puanını 30’a yükseltirken, Kocaelispor ise puanını 44 yaptı. Keçiörengücü 25. haftada deplasmanda Tuzlaspor ile oynayacak. Karşılaşmayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da tribünden takip etti. Keçiörengüçlü taraftarlar Mansur Yavaş lehine tezahüratta bulundular. Mansur Yavaş sosyal medyasından Ankara’nın tüm takımlarına destek olacaklarını ifade eden paylaşımda bulundu.
TAHSİN TAM: KARARLAR DEĞİL OYNANAN FUTBOL KONUŞULMALIKarşılaşma sonunda yapılan basın toplantısında maçı değerlendiren Keçiörengücü Teknik Direktörü Tahsin Tam, son süreçte hakem kararlarının çok konuşulduğuna dikkat çekerek kararların yerine oyunun, oynanan futbolun konuşulması gerektiğini ifade ederek, “Maçın başından sonuna kadar harika bir oyun ortaya koyduk. Oyuncularımın verdiği mücadele olağanüstüydü. Ama ben artık şundan çok net bir şekilde sıkıldım; kararların konuşulduğu değil sadece futbolun konuşulduğu bir lig ve ligler olmasını istiyorum. Sesi çok ve güçlü şekilde çıkanın kayırıldığı değil, adil şekilde devam etmesini istiyorum. Futbolseverlerin oyunu konuşmasını istiyorum. Ama son zamanlarda maalesef ülkemizde artık sadece kararlar konuşuluyor. Bunun önüne geçecek olan da futbolu yönetenlerdir. Bununla ilgili çalışmalar da mutlaka yapılıyordur. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Verilen kararlar… ilk devrede özellikle yediğimiz golün ofsayt olduğu, kırmızı kart pozisyonunun atlandığı, bir penaltı pozisyonunun atlandığı bir gün oldu bizim için. Kazanmayı çok hak etmiştik. Çok da yaklaşmıştık. O dakika yediğimiz gol de açıkçası emeğimizin tamamını almamızın önüne geçti. Ama futbol böyle bir oyun. Son düdük çalmadan her şey gerçekleşebiliyor. Oradan da gerekli dersi kendimize çıkaracağız” diye konuştu.
MUSTAFA GÜRSEL: HEDEFE GİDECEK OYUNU ORTAYA KOYMALIYIZKocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel ise, bundan sonraki süreçte hedefe gidecek oyunu ortaya koymaları gerektiğine vurgu yaparak, “Sonuçtan ziyade bugün oyunu değerlendirmemiz lazım. İstediğimiz oyunu sahada yansıtamadık. Maça iyi başlayamadık. Geneline bakarsak ikinci top almada rakibe biraz uzak kaldık. İkili mücadele kazanmada çok yeterli değildik. Ama golden sonra bu takım biraz on dakika oynadığında hemen neler yapabileceğini ortaya koyuyor. İki devrede de yediğimiz gollerden sonraki onar dakika oyunda hemen arkasından golleri bulduk. Önemli olan önde oynarken de baskılı oynarken de sonuçtan bağımsız olarak hep doğru oyunu oynamamız lazım. Set oyunu oynarken örneğin yediğimiz ikinci golde arkadan bu kadar kolay kontratak fırsatı vermememiz lazım rakibe doğru durarak. Bunları engellememiz lazım. Bundan sonraki süreçte çok çalışmamız gerekiyor. Tabii ki öncelikle hedefe gidecek oyunu ortaya çıkarmamız lazım. Baktığımda oyuncularında üzerinde dışardan bakıldığında bugün sorumluluk almakta biraz gerginlik gibi bir şey vardı. İnşallah en kısa sürede üstlerindeki bu baskıyı alıp oyunu geliştirip, sonucu alacak oyunu ortaya koyup bundan sonraki süreçte daha gelişen bir Kocaelispor ortaya koymak istiyoruz. Son dakikada gelen gol bize sadece moral oldu” dedi.