Yaşar: Yenimahalle inanç özgürlüğünün ilçesi

Yenimahalle Belediyesi bir hafta arayla yapımı tamamlanan iki ibadethaneyi hizmete açtı. Batıkent Kentkop Mahallesi’nde Pir Sultan Abdal Cem Evi’ni hizmete açan Yenimahalle Belediyesi, Macunköy Mahallesi’nde ise Hacı Ziya Yaman Cami’ni dualarla hizmete açtı.  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte caminin açılışını gerçekleştiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “2009’da göreve geldiğimde Yenimahalle’de yaşayan herkesin belediye başkanı olacağımın sözünü vermiştim. Yenimahalle’de herkesin huzur ve barış içinde yaşaması için elimden gelen tüm çabayı gösterdim. Bugün Yenimahalle herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe haline geldi. İnanç özgürlüğünün en güzel örneği Yenimahalle’de yaşanıyor” dedi.
HUZUR VE KARDEŞLİĞİ KORUMAK BENİM ASLİ GÖREVİMYaşar, “Geçen hafta Batıkent’te Pir Sultan Abdal Cem Evi’ni hizmete açtık.  Bugün de camimizi hizmete açıyoruz. Bu durumu garipseyen ya da eleştiren zihniyetler maalesef var. Bu kadim topraklar ve bu necip millet ne çektiyse aramıza sokulan nifaklardan, husumetlerden çekti. Yenimahalle’de yaşayan 800 bin nüfusun tamamının belediye başkanı olarak bu ilçedeki huzur ve kardeşliği korumak benim asli görevimdir” dedi.
BİZ 15 YILDIR HEP AYNIYIZ, AYNI YERDE DURUYORUZYaşar, “Bir insanın en önemli ihtiyacı huzur içinde, kimseden korkmadan, saklamak zorunda kalmadan inancının gereklerini yerine getirebilmesidir. Bizler bu gelenek ve inançtan geliyoruz. Bizler barış dinine, esenlik dinine mensup insanlarız. Ben de Yenimahalle’de herkesin vergisini kullanan bir yerel yönetici olarak hiç kimseyi, hiçbir inanç veya etnik gurubu ayırt etmeden ve onların ihtiyaçlarına göre hizmet etmekten geri durmadım. 15 yıldır herkesi Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit haklara sahip yurttaşları olarak gördüğüm Yenimahalle’de benim işim veya değil demeden gücüm yettiğince nerede ihtiyaç varsa oraya koşmak için çabaladım. Şimdi Cemevi ve Cami açtığımız için bunu ilk kez yaptığımızı sananlar, hatırlamayanlar olabilir. 15 yıl içinde Batıkent’te ihtiyaç vardı SerçeşmeCemevi’ni hizmete açtım. Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz’de cami ihtiyacı vardı oraya da cami inşa ederek hizmete açtık. Bölgemizdeki yüzlerce caminin halılarını düzenli olarak temizliyoruz, tadilatlarını, çevre düzenlemelerini yapıyoruz. Yani biz 15 yıldır hep aynıyız, aynı yerde duruyoruz. Bugün açılışını yaptığımız camimiz birliğimize dirliğimize, dünya ve ahiret hayatımızın kurtuluşuna vesile olsun. Camimiz niyeti hayr olan insanlarla dolsun taşsın, duaları hak katında kabul olsun, hayırlı olsun” diye konuştu.
ÖNCELİĞİMİZ HERKESE EŞİT HİZMETAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Belediyecilik bir ilçenin doğumundan ölümüne kadar her ihtiyacıyla ilgilenmektir. Gerek sağlığı gerek gelişimi gerek kültürü hepsi bizim görevimiz. Bu kültürün içerisindeki en önemli öge de inançtır. Fethi Başkanımın da söylediği gibi her vatandaşımızdan eşit ücret alıyorsak eşit hizmet etmek zorundayız. Ve Fethi Başkan kimseyi ayırt etmeden bunu yıllardır yapıyor. Başkanımızı tebrik ediyor camimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde, Yenimahalle Müftü Vekili İsmail Köse’nin dualarıyla yapılan açılışa, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlıu, Erhan Aras, Hüseyin Boran, belediye meclis üyeleri ve cami cemaati ile mahalle sakinleri katıldı.