Türkiye Kuzey Irak şehitlerini uğurladı

Irak’ın kuzeyinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 6 asker, bugün memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı.
Şehit Sözleşmeli Er Yasin Karaca 23 yaşındaydı. Ailenin 7 çocuğundan biriydi. Şehit asker için Tokat’ın Almus ilçesinde tören yapıldı. Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın naaşı, dün Hakkari’de düzenlenen törenin ardından memleketi Gümüşhane’ye getirildi.
Şehit Yazıcı için Şiran ilçe merkezindeki pazar yerinde tören düzenledi.
Törende, şehidin 4 aylık hamile eşi Seda Yazıcı, şehidin annesi Miyase Yazıcı ile kardeşleri, gözyaşlarına boğuldu.
“KIZIM SENSİZ BÜYÜYECEK”Cenazede Seda Yazıcı, şehit eşinin Türk bayrağına sarılı tabutu okşayarak gözyaşı döküp, “Kızım sensiz büyüyecek, seni göremeyecek. Bak kızını getirdim sana diyorum, kalkmıyorsun.” diyerek ağıt yaktı. Şehidin annesi Miyase Yazıcı da oğlunun tabutuna sarıldı. Evli ve 2 çocuk babası Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu’nun cenazesi, dün akşam memleketi Sinop’a getirildi.
Şehidin cenazesi, Sinop Havalimanı’nda karşılandıktan sonra Boyabat Devlet Hastanesi’ne nakledildi.
Şehit Erenoğlu için bugün Boyabat Hükümet Meydanı’nda tören düzenlendi.
1 YIL ÖNCE GAZİ OLMUŞTU
Baba Tuncay, anne Sabriye ve eşi Zeynep Erenoğlu törende güçlükle ayakta durabildi.
Erenoğlu’nun, 2022 yılında girdiği çatışmada yaralanıp, gazi olduğu ve tedavisi sonrası yeniden göreve koştuğu öğrenildi.
Şehit Erenoğlu’nun cenazesi, kılınan namazın ardından Yeşilyurt-Sarıağaççayırı köyü mezarlığında toprağa verildi.  Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın için Malatya’da cenaze töreni düzenlendi.Cenaze namazı öncesi ve sonrası şehidin annesi Ümmühan ve babası Engin Taşkın ile Şırnak’ta jandarmaya Uzman Çavuş olan Yunus Taşkın ve diğer yakınları feryat ederek gözyaşı döktü. Şehit Mehmet Serinkan evli ve iki çocuk babasıydı. Şehit asker için Denizli’nin Tavas ilçesinde cenaze namazı kılındı.
“Seni çok seviyorum. Sana kurban olayım” feryatlarıyla duygusal anlar yaşanmasına neden olan şehit eşi Çilem Serinkan ile aile yakınlar ayakta durmakta güçlük çekti.
Şehit Teğmen Ramazan Günay için memleketi Afyonkarahisar’da tören yapıldı.
Şehidin naaşı kılınan cenaze namazının ardından Sinanpaşa ilçesi Güney beldesinde son yolculuğuna uğurlandı.