Yeni yıl hediyeniz bir sanat eseri olsun

Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER), SAKÜDER 2024’e Merhaba Sergisi SAKÜDER Akademi Sanat Merkezinde açıldı. Yeni yılı karşılama sergisi olması nedeniyle davetlileri ve sanatçıları Noel Baba karşıladı. SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı  Ali Eser, yurt içinden ve yurt dışından 40 sanatçının katılımı ile ‘Yeni yılda sevdiklerinize sanat eseri hediyeniz olsun’ konseptiyle organize ettikleri serginin başkentli sanatseverlerin beğenisine sunulduğuna vurgu yaparak “Başkentli sanatsever dostlarımız yeni yılda sevdiklerine bir sanat eseri hediye edebilirler” dedi.
BAŞKAN ESER: YENİ YIL HEDİYENİZ BİR SANAT ESERİ OLSUNBaşkan Eser sergi açılışında yaptığı konuşmada, yeni yılın mutluluk ve sanat içinde geçmesi temennisinde bulunarak,  “SAKÜDER’in Kuruluşunun 19. Yılında, Yeni Yılda Sevdiklerinize Sanat Eseri Hediyeniz Olsun Konseptiyle düzenlemiş olduğumuz Yeni Yıl Resim Sergisi açılışı ve piyano resitali dinletimize hoş geldiniz. Değerli sanat dostlarımız bu sergimizde her zaman olduğu gibi yine birbirinden değerli sanatçılarımız Küçük İşler’den oluşan eseriyle bugün burada yer almaktalar. Sanatçılarımız ise İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir’den, Eskişehir’den, Muğla’dan, Aydın’dan, Antalya’dan, Rusya’dan, İran’dan, Azerbaycan’dan olmak üzere takriben 40 sanatçımızın eserleri an itibari ile sergilenmektedir.  Ankara’da sanatseverlerin beğenisine sunduğumuz resim sergisi sevincini hep beraber yaşarken, eserleriyle bu sergimizde yer alan sanatçılarımıza ve açılışımızda bulunan sanatsever dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Yeni yılda yüzünüzden gülücükler, gönlünüzden sevgi eksik olmasın. Mutluluğununuz ömür boyu devam etmesini, yaşantınızda hiç bir şeyin sizi üzmemesini ve yeni yılınızın sanat dolu geçmesini dilerim. Bu vesileyle her sanat severin evinde yeni yıl hediyeniz bir sanat eseri olsun dileğiyle eserlerimiz satışa açık olup, beğendiğiniz eseri satın alarak yeni yılda kendinizi  ve sevdiklerinizi ödüllendirmenizi diliyoruz” ifadelerini kullandı.
Başkan Eser,  SAKÜDER’in sanatçının çığlığı olmaya devam edeceğine vurgu yaparak şöyle devam etti;  “SAKÜDER ressamın fırçası, yazarın kalemi, müziğin sesi kısaca sanatçının çığlığı olmak için var olmaya devam edecektir. Değerli sanat dostlarımız sözlerimi sonlandırırken diyorum ki; siz değerli sanatçılarımız benim nazarımda her biriniz Cumhuriyet müzesinde yer alan birer kristalsiniz. Sizleri Saygıyla sevgiyle bir kez daha selamlıyorum. Hoşça kalın dostça kalın.”
SAKÜDER Yeni Yıl Resim Sergisi açılışında ayrıca Güneş Abbas Müzik Bölümü öğrencilerinin sundukları piyano resitali ile başkentli sanatseverler yeni yılı müzikle, sanatla sevgi ve hoşgörü ortamında karşıladılar.
SAKÜDER Akademi Sanat Merkezinde açılan Yeni Yıl Resim Sergisi 10 Ocak 2024 tarihine kadar başkentli sanatseverlerin beğenisine açık olacak.