YENİMEK kursiyerlerinden müzik ziyafeti

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) Türk Halk Müziği Korosu, Anadolu’nun Ezgileri Konseri’yle müzik severleri bir araya getirdi.
Şef Ümit Özdizlekli yönetiminde birbirinden güzel eserleri seslendiren koroyu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da yalnız bırakmadı.
Türkülere hep bir ağızdan eşlik ettilerİki bölüm halinde gerçekleşen konserde, YENİMEK Türk Halk Müziği Topluluğu koro ve solo olarak söyledikleri şarkılarla Yenimahallelilere müzik ziyafeti yaşattı. Gaziantep, Sivas, Tokat, Erzincan,Şanlıurfa, Erzurum, Diyarbakır, Denizli ve Kütahya yörelerinden türküler seslendiren koroya,Başkan Yaşar ile salondaki vatandaşlar da eşlik etti.Performanslarıyla usta sanatçıları aratmayan koristler, alkış yağmuruna tutuldu.
Gece sonunda YENİMEK’li kursiyerleri tebrik eden Başkan Yaşar, “Şefimiz Ümit Özdizlekli, koristlerimiz ve saz sanatçılarımızı bu güzel konser için yürekten kutluyorum. Sanatın dili barış, sevgi ve kardeşliktir. Sanat ne kadar güçlü ise kardeşlik ve barış ortamı da o kadar güçlü olur. Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’de sanatın her dalına ev sahipliği yapıyoruz. Sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız, destekçisiyiz. YENİMEK kurs merkezlerimizde vatandaşlarımızı hem iş sahibi hem hobi sahibi yapıyoruz. Bugün YENİMEK’in Türk Halk Müziği Korosu bizlere güzel bir müzik ziyafeti yaşattı.